Kapat

YouTuberlar ne kadar kazanıyor?

Anasayfa
YouTube YouTuberlar ne kadar kazanıyor?

YouTube, 2005’de piyasaya çıktığından beri yeni nesil internet fenomenleri için mükemmel bir kazanç kaynağı haline geldi. YouTube‘un en büyük yıldızlarının platformdan kazanç sağlamak için sponsorlu videolar ve reklamlar kullandıklarını hepimiz biliyoruz.

Peki YouTube’da en çok parayı kimler kazanıyor? Sizler için en çok kazanan 10 YouTuber‘ı, kanallarındaki bir video ve gelirleriyle birlikte paylaştım. Gelin hep birlikte bakalım!

10. Lilly Singh

Geliri: 10.5 milyon dolar

Lilly Singh, 13 milyonu aşkın hayran kitlesine sahip, bir kadın Youtuber. YouTube kanalı “IISuperwomanII” üzerine komedi, müzik videoları vb videolar yayınlıyor.Ayrıca Singh, şirketin birinci sınıf hizmeti YouTube Red için “Island for Unicorn’a” adlı bir film yayınladı.

9. Ryan ToysReview

Gelir: 11 milyon dolar

6 yaşındaki Ryan, YouTube’da “Ryan ToysReview” olarak yeni oyuncakları açıp gözden geçirerek milyonlar kazanıyor . Aile tarafından işletilen kanalda Ryan’ın 10 milyondan fazla takipçisi var.

8. Smosh

Gelir: 11 milyon dolar

Komedyen Ian Hecox ve Anthony Padilla tarafından başlatılan Smosh kanalı, ilk ünlü YouTube kanallarından biriydi Bu kanal video oyunlarıyla ve parodi videolarıyla tanınmaktadır. Şuanda kanalın 22 milyondan fazla abonesi bulunmakta.

Fakat Anthony Padilla, şu anda 2 milyondan fazla takipçisi olan kendi YouTube hesabını oluşturmak için Haziran 2017’de Smosh kanalından ayrıldı.

7. Jake Paul

Gelir: 11.5 milyon dolar

Jake Paul, şu anda 12 milyondan fazla takipçisi olan kişisel YouTube hesabına sahip. Kanalında komedi videoları, müzik vb. videolar yayınlıyor.

6. Felix Kjellberg (PewDiePie)

Gelir: 12 milyon dolar

Felix Arvid Ulf Kjellberg, öfkeli bir İsveç video oyun yorumcusu. YouTube kanalında 60 milyondan fazla takipçisi var.

5. Mark Fischbach (Markiplier)

Gelir: 12.5 milyon dolar

Markiplier olarak bilinen Mark Fischbach, oyun odaklı bir YouTube kanalına sahip. Onun enerjik bir tarzı ve kanalında 19 milyondan fazla takipçisi var.

4. Logan Paul

Gelir: 12.5 milyon dolar

Vine yıldızı Jake Paul, kişisel YouTube kanalında vloglar ve komik videolar yayınlayarak 16 milyondan fazla takipçiye ulaşmıştır. Ayırca kendisi ve kardeşi, çok sayıda televizyon şovunda rol aldı.

3. Dude Perfect

Gelir: 14 milyon dolar

2. Evan Fong

Gelir: 15,5 milyon dolar

VanossGaming kanalı 25 yaşındaki Kanadalı Evan Fong’a aittir. Fong  yayınladığı oyun videoları hakkında fazla bir şey bilinmese de, çeşitli video oyunlarını kullanarak komedi videoları yayınlıyor. Onun videolarını diğerlerinden ayıran şey düzenleme kalitesidir.

1. Daniel Middleton

Gelir: 16.5 milyon dolar

26 yaşındaki Daniel Middleton, TheDiamondMinecart olarak bilinir, kendisi kanalında Minecraft’a yoğunlaşılan popüler bir YouTuber’dir. Başka popüler Minecraft YouTuber, JemPlaysMC ile evli.

Ve listemizin sonuna geldik. Gördüğünüz gibi YouTube’dan harika paralar kazanılabiliyor. Eğer siz de YouTube’dan para kazanmak istiyorsanız içinizdeki YouTuber’ı serbest bırakın. 🙂 Bunun için hemen aşağıda okumanızı tavsiye ettiğim yazıyı bırakıyorum;

YouTube’dan Para Kazanma – Adım Adım!

Fikir ve düşüncelerinizi hemen aşağıda yorum olarak belirtebilirsiniz. 

“YouTuberlar ne kadar kazanıyor?” üzerine 1 yorum

  1. Murat says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir