Kapat

YouTuber Nasıl Olunur?

Anasayfa
YouTube YouTuber Nasıl Olunur?

Merhaba! Siz de bir YouTuber olup videolar çekip yayınlayarak para kazanmak istiyorsanız, başlangıç için bu yazı tam size göre! Yazımı dikkatli ve adım adım takip ederek siz de bir YouTuber olabilir ve YouTube’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

1. YouTube kanalınızı oluşturun!

Öncelikle ne tür bir YouTube kanalına sahip olacağınıza karar verin. Müzik videoları mı yükleyeceksiniz? Komik videolar mı yapacaksınız? Öğretici videolar mı çekeceksiniz? Komedyen mi olmak istiyorsunuz? Yoksa hikayeler mi anlatacaksınız? Yapmak istediğinizi seçmelisiniz.

  • Size tavsiyem, başkalarından ilham almanızdır. YouTube’daki popüler videoları izleyin. Daha sonra bunları karıştırmanın yollarını düşünün mesela parodiler yapın.

Profesyonel olarak YouTube kanalı oluşturmak isterseniz, şu yazıyı takip edin; YouTube Kanalı Nasıl Açılır? – Adım Adım!

2. Yeteneklerinizi gösterme zamanı!

Eğer YouTube kanalını oluşturduysanız ve hangi konuda video çekeceğinize karar verdiyseniz, kullanıcıların dikkatini çeken videolar oluşturup yeteneklerinizi göstermenin zamanı geldi. Videolarınızı kaliteli bir kamera ile çektikten sonra montaj gerektiren yerleri düzenlemeniz gerekecek. Bu işlemlerden sonra videonuzu YouTube kanalınızda yayınlayabilirsiniz.

3. YouTube kanalınızı ve videolarınızı tanıtın!

Videolarınızı yayınladıktan sonra insanların sizleri arayıp bulmasını beklemeyin. Hazırladığınız içerikleri insanlara ulaştırın. Nasıl mı? Çok kolay! Sosyal medyayı aktif olarak kullanın böylece binlerce insana ulaşın, videolarınızı ve kanalınızı paylaşın. Bu şekilde videolarınızı beğenen bir çok kişi kanalınıza abone olacaktır.

Ayrıca bu işte ilerlediğiniz zaman popüler YouTuberlar ile iş birliği yapmaya çalışın. Kanalınızı ücret karşılığı iyi web sitelerinde reklamını verin.

4. YouTube’dan para kazanmaya başlayın!

Bir kaç video yayınladıktan sonra dilerseniz bu videolarınızda gösterilen reklamlar üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Başlarda az miktarlar kazanabilirsiniz. Fakat ne kadar çok çalışıp kaliteli videolar oluşturursanız gün geçtikçe hayranlarınızla birlikte kazancınız da artacaktır.

Bununla ilgili şu yazıyı takip etmenizi öneririm; YouTube’dan Para Kazanma – Adım Adım!

Konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir soru işareti veya düşünce/fikirleriniz için hemen alta yorum olarak iletebilirsin. 

 

“YouTuber Nasıl Olunur?” üzerine 1 yorum

  1. Gökhan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir