Kapat

YouTube Kanalı Nasıl Açılır? – Adım Adım!

Anasayfa
YouTube YouTube Kanalı Nasıl Açılır? – Adım Adım!

YouTube kanalı açmak, internetten para kazanmanın ve kendinizi tanıtmanın mükemmel bir yoludur.  Bir YouTube kanalı oluşturmak için bir Google hesabına ihtiyacınız var. Kanalı kurmanız için kanal resmi, kanal açıklaması ve kanal adı eklemeniz gerekir. YouTube kanalınızı oluşturduktan sonra dikkat çekici video içerikleri üretilip, popülerlik kazanmak için kanalınız için aktif bir şekilde çalışmanız gerekir.

Bu adımları sizler için detaylı olarak ele aldım. Eğer hazırsanız adım adım ve kusursuz bir şekilde YouTube kanalımızı açalım.

1. Kanalınız için iyi bir isim düşünün.

Kanalınız için yaratıcı ve kolayca hatırlanacak bir isim bulmalısınız. Eğer kanal adınız uygun değilse, kötü bir imaja sahip olursunuz. İsterseniz gerçek isminizi kullanmayı seçebilirsiniz veya kendiniz iyi bir isim oluşturabilirsiniz. Bu ismi sonradan tekrar tekrar değiştirmek kanalınız için pek sağlıklı olmayacağı için kanal adınızı iyice ve akıllıca düşünün derim.

2. YouTube’a gidip Google hesabınızla giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra, sol menü üstünde adınızı veya kullanıcı adınızı göreceksiniz. Kullanıcı sayfanıza erişmek için bu düğmeyi tıklayın.

3. Kanalınıza bir isim verin.

Kanalınız için dikkat çekici, merak uyandıran ve yaratıcı bir isim bulduysanız seçeneklerden “kanalım”a tıkladığınızda karşınıza gelen pencereden kanal adınızı girebilir veya kanal isminizi düzenleyebilirsiniz. Unutmayın kanalınızın adı içeriği yansıtmalıdır.

4. Profil resmi ekleyin.

Bu adım da, YouTube kanalınız için gerekli ve önemli bir adımdır. Benzer görünen kanallarla karıştırılmamasını sağlamak için profil resminizin kanal adınızla alakalı olduğundan emin olun.

5. Kanal resmi ekleyin.

Kanal resmi, kanal sayfanızın üst kısmında görülen bir resimdir. Diğer bir değişle kanalınızın kapak resmidir. Bu resim, kanalınızın şık ve profesyonel görünmesinde oldukça etkilidir.

Kanal resmi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
  • İzleyicinizin dikkatini çekecek resmi kullanın. Kapak resmi, kanalınızı diğer kanallardan farklı kılar.
  • Resimde kanalınızın adını veya bir mesajını ekleyin. Bu, izleyicinin zihninde adınızı sağlamlaştırmaya yardımcı olur.
  • YouTube, kanal resim dosyanızın 2560 x 1440 piksel olmasını önerir.
  • Kanal kapak resminiz kanalınıza güzel bir hava vermelidir. Bu şekilde okuyucuların dikkatini çekebilirsiniz. Bununla birlikte resim, kanalda yaptığınız şeylerle alakalı olmalıdır. Kısaca kanalınızı ve becerilerinizi insanlara yansıtmak istiyorsanız, uygun, havalı ve alakalı makul bir resim seçin.
  • Photoshop kullanmadan resimlerinizi düzenlemek için Picmonkey veya Pixlr kullanabilirsiniz.

6. Kanalınızı tanıtın, açıklayın.

İzleyicinin ne tür içeriklerle karşılaşacağını bildirmek için kanalınıza kısa bir açıklama ekleyin. Kanal açıklamasını ayarlamak için, kanal penceresindeki “Hakkında” sekmesini bulun. Buradan “+ Kanal açıklaması” düğmesini tıklayın.

Kanal açıklaması yazarken nelere dikkat etmeliyiz?
  • Açıklamayı, kanalınızla ilgili önemli haberleri vermek için de kullanabilirsiniz. Videolarınızda ne tür içeriklerin olduğunu merak uyandıracak bir şekilde açıklayın.
  • Açıklamanızın merak uyandırdığından, kullanıcıyı tam olarak bilgilendirdiğinden, kısa ve öz olduğundan emin olun çünkü açıklamanız her zaman herkese görünür durumda olacaktır. Kanalınız hakkında bilgi almak isteyenler ilk olarak bu sayfaya göz atacaklar.

7. Bağlantılarınızı kanalınıza ekleyin.

Kanalınız için ayrı bir facebook sayfası, twitter ve instagram hesabı oluşturdunuz değil mi? Eğer oluşturmadıysanız sosyal medya hesaplarınızı oluşturup düzenleyin. Hemen ardından bu bağlantıları kanalınıza ekleyin. Sosyal medya milyonlarca kitleye ulaşmak için inanılmaz bir araçtır. Ayrıca kanalınızın için bir web sitesi de oluşturabilirsiniz. Bu web sitesi kanalınızın imajını arttıracaktır.

Tebrikler! Bu adımları tek tek uyguladıysan şuanda profesyonel olarak oluşturulmuş bir YouTube kanalın var. Şimdi yapman gereken insanlara ilgi çekici veya eğlenceli faydalı içerikler yayınlamak. Bol şans!

Aklınıza kalan herhangi bir soru işareti, fikir ve görüşlerinizi belirtmek için bize hemen aşağıda yorum olarak belirtebilirsin.

Yazılarımız DMCA ile koruma altındadır.

“YouTube Kanalı Nasıl Açılır? – Adım Adım!” üzerine 1 yorum

  1. Onder Turan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir