Kapat

WordPress SEO eklentileri: SEO için olmazsa olmazlar!

Anasayfa
SEO WordPress SEO eklentileri: SEO için olmazsa olmazlar!

WordPress SEO eklentileri daha kolay site optimizasyonu için vazgeçilmez oldular. Bu eklentileri öğrenmek, yüklemek ve doğru bir şekilde kullanmak oldukça önemli. Sizler için WordPress SEO eklentilerini bir liste olarak hazırlamak istedim. Liste tamamen günceldir.

1. All in One SEO

Blogumuzda kullandığımız oldukça detaylı, hızlı ve kullanımı kolay stabil bir WordPress SEO eklentisidir kendileri. All in One SEO ile site içi bir çok SEO ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Eklenti tamamen türkçe dilini desteklemektedir. Ayrıca belirtmeliyim ki en çok kullanılan SEO eklentilerinden biridir.

All in One SEO Pack

2. YOAST

YOAST ise All in One SEO’ya alternatif olarak kullanılabilir. Her ikisi aynı amacı taşımaktadır. Yani genel SEO ayarlarını bu iki eklentiden birisi ile halledebilirsiniz. YOAST’ta oldukça kaliteli ve markalaşmış bir eklentidir. All in One SEO veya YOAST eklentilerinden sadece birisini yükleyin.

YOAST SEO

3. SEO Friendly Images

Bu eklenti SEO dostu resimler oluşturmanızı sağlayacaktır. Bu ne demek? Bunun anlamı eklenti, her görsele bir başlık ve alt etiketi ekleyerek görseli tanımlandırıyor ve görsel arama sonuçlarında daha önlerde çıkmasını sağlıyor. Böylece görsel arayan kullanıcıları sitenize çekiyor ve hit kazanıyorsunuz. Eklenti ayarları otomatik olarak yapılmıştır. Sadece indirip yüklemeniz yeterli olacaktır.

SEO Friendly Images

4. W3 Total Cache

SEO’da site hızı oldukça önemlidir. W3 Total Cache eklentisi de en etkili önbellek eklentilerinden biridir. CSS, JS ve HTML dosyalarını küçültür ve sitenizin hızlanmasını ve daha küçük boyutlu olması vesilesi ile daha hızlı yüklenmesini sağlamaktadır.

W3 Total Cache

5. Smush Image Compression and Optimization

Bu eklentimiz de oldukça yararlı bir eklentidir. Sitemizden bulunan bütün görselleri kalitesini bozmadan sıkıştırarak hem alandan hem de performanstan tasarruf etmemizi sağlıyor. Eklentiyi yüklediğinizde görsellerinizi toplu olarak sıkıştırabilirsiniz. Eklentiyi yükledikten sonraki yüklediğiniz görseller de otomatik olarak sıkıştırılacaktır.

Smush Image Compression and Optimization

6. SEO Smart Links

Yazı içerisindeki bağlantılara nofollow veya _blank etiketi gibi SEO uyumlu bağlantılar oluşturmanıza yardımcı olur.

SEO Smart Links

Sizlerle paylaşacağım WordPress SEO eklentileri şimdilik bu kadar. Yeni eklentiler yayınlandığında sizlerle bu yazıyı güncelleyerek paylaşacağım. Eğer haberdar olmak isterseniz sol tarafınızdan bulunan bildirim ikonundan bildirimleri aktifleştirebilirsiniz.

Eklentilerle ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru işareti varsa bizlere yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir