Kapat

İşlerinizi kolaylaştıracak 15 Google Chrome eklentisi!

Anasayfa
Google Genel İşlerinizi kolaylaştıracak 15 Google Chrome eklentisi!

1. Checker Plus for Gmail

Tüm zamanların en iyi Gmail bildirim aracı Checker Plus for Gmail. Mail kontrolünü kusursuzca yapmanıza yardımcı olan bu uygulama üzerinden anında e-posta gönderebilir, Gmail’in içine girmeden postalarınızı okuyabilir ve silebilirsiniz.

2. UpNext Music Player

Tarayıcı üzerinden bir sekme daha tasarruf etmemizi sağlayan UpNext Music Player, SoundCloud ve YouTube üzerinden müzik dinlememize yardımcı olan bir uygulama.

3. Pushbullet

Tarayıcı üzerinden cep telefonuna gelen bildirimleri yönetmenizi sağlayan Pushbullet, geçtiğimiz ay aldığı güncelleme sayesinde artık cihazlar arasında daha güvenli dosya transferi yapmamıza olanak sağlıyor.

4. Instagram for Chrome

Instagram for Chrome hesabımızı sürekli mobil cihazdan kontrol etmek zorunda kalmayacağımız bir uygulama.

Tarayıcıya eklenen Instagram ikonu sayesinde tüm olan biteni anında görebilmenize olanak sağlayan bu uygulama ile görselleri beğenebilir, yorumlar ekleyebilirsiniz.

5. WhatsChrome

WhatsApp’ın resmi olmayan ama çok faydalı bir Chrome eklentisi. Telefonunuzun ekranı kapalı olsa bile tarayıcı üzerinden bildirim alarak hiçbir bildirimi kaçırmazsanız.

WhatsApp Web tabanlı bu uygulama 2015 yılında en çok indirilenler arasında da yer alıyor.

6. Noisli

İş yerindeyken, ders çalışırken yerinizden kalkmadan kendinizi mükemmel bir ortama atmak istemez misiniz?

İsterseniz yağmurlu bir an isterseniz de ilk baharın gelişini müjdeleyen kuş cıvıltıları isterseniz de bir trende uzun soluklu seyahat edin. Nosili bunların hepsini size sağlıyor.

7. Web Boost

Web sayfalarının açılma hızını iki hatta üç katına çıkarmayı vadeden bir eklenti olarak tanınıyor. Sitelerdeki gereksiz javascriptleri, dış bağlantıları sitenin kendisinden sonra yükleyen bu uygulama daha hızlı web deneyimi yaşama şansı sunuyor.

8. Copy Better

Bir uygulama düşünün seçtiğiniz metni anında hafızaya alsın. Copy Better ile sağ tuş kopyala, ctrl + c işlemini sonsuza kadar unutabilirsiniz.

9. Explain and Send Screenshots

Tarayıcı üzerinden ekran görüntüsü alma işini en basit boyutlara indiren bu yazılım sayesinde hiçbir anı kaçırmadan ekran görüntüsü olarak kaydedebilirsiniz. Onu diğerlerinden farklı yapan en önemli unsur ekran görüntü işini oldukça hızlı ve kolay yapabiliyor olması.

10. better Browser

Google‘da arama deneyimini sonsuzluğa taşıyan better Browser, arama sonuçlarında bizi, sonraki sayfaya geçmek için tıklama derdinden kurtarıyor.

11. OverTask

Yapılacak bir çok işin gruplanmasına da imkan veren Overtask, böylece iş listemizin daha kısa, derli toplu ve pratik olmasına yardımcı oluyor. Proje yönetimini de çağrıştıran kullanımı ve arayüzü ise özellike proje yöneticilerinin ilgisini çekebilir.

12. Limitless

Hangi sitelerde ne kadar zaman geçirdiğimizi takip eden Limitless, bunu çarpıcı bir şekilde karşımıza çıkartıyor. Aynı zamanda yeni bir sekme açtığımızda saatin çalıştığını da hatırlatmasıyla verimlilik düşkünlerine bir küçük uyarı da yapabiliyor.

13. Taco

Her ne kadar e-posta gelen kutusu iş listesi ve iş takibi için kullanılması önerilmese de, Taco bunu denemeye değer bir hale getiriyor. Trello-vari bir deneyim ile gelen kutusunu organize etmemize yardımcı olan Taco, e-postalarıyla birlikte işini takip etmek isteyenler için.

14. Dayboard

Kalabalıktan kurtulup, telaşı arkada bırakıp güne tek bir iş listesiyle başlamak için en ideal uzantılardan.

15. Momentum

Güne başlamadan önce ilham verici şeylerle motive olmayı sevenlerdenseniz, Momentum tam size göre.

Sizlerle sık sık kullandığım bu eklentileri paylaşmak istedim. Umarım faydalarını görürsünüz. Yazılarımızdan haberdar olmak için hemen sol tarafınızda bulunan bildirim ikonundan bildirimleri aktifleştirebilirsiniz.

Peki sizin favori Google Chrome eklentiniz var mı? Hemen aşağıda yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Listemize eklemeyi çok isteriz!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir