Kapat

iPhone çökerten karakter için güncelleme geldi!

Anasayfa
Gündem iPhone çökerten karakter için güncelleme geldi!

Apple’ın en güncel mobil işletim sistemi iOS 11 ile birlikte gelen sorunlar nedeniyle Apple, geliştirmelere son süratla devam etse de yeni sorunlar art arda gelmeye devam ediyor.

Bir çoğumuz son zamanlarda iPhone’ları tek bir karakter ile çökertebileceğimizi biliyordur. Durum ilginçtir ki mesela bahsi geçen bu karakteri WhatsApp’tan atınca sadece WhatsApp değil telefon komple çökmekte ve o mesaj silinene kadar telefon kullanılmaz hale geliyordu. Geçtiğimiz haftadan itibaren bu sorun bir çok kullanıcının canını sıkmaya başladı. Yığın şikayetler üzerine Apple harekete geçti ve bu hatanın düzeltilmesi için bugün 11.2.6 sürümünü yayınladı.

iOS 11’de home tuşu gecikmesi, önceki sürümlere göre iki kat daha fazla güç tüketimi ve hatta kontrol merkezinde Bluetooth ve Wi-Fi düğmelerine basarak bu işlevlerin tam kapanmadığı ortaya koyuldu.

Bu kadar soruna rağmen Apple’ın resmi bir açıklaması bulunmuyor. Daha hangi sorunlarla karşılaşacağız bilinmez ama şu an bir sıkıntı görünmüyor.

Henüz güncellemeyi yüklemediyseniz bir an önce güncellemeyi indirip yüklemenizi tavsiye ediyorum. Sizin bu hatalarla ilgili söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir