Kapat

Google SEO İpuçları

Anasayfa
SEO Google SEO İpuçları

Merhaba Google takipçisi, bu yazımızda sana web siteni, dünyada en çok kullanılan arama motoru olan  Google’da üst sıralara çıkarıp daha çok ziyaretçi çekmen için Google SEO teknikleri/ipuçları vereceğiz. Dilersen hemen başlayalım!

1. SEO dostu bağlantılar(URL) kullanın

Öncelikle dikkat etmeniz nokta arama motoru dostu bağlantılar kullanmak olacaktır. Bu bağlantıların önemi ise sayfa başlığını ve içeriğini kolayca yansıtmasıdır. Böylece içerikleriniz daha kolay anlaşılır ve içerikleriniz daha hızlı bir şekilde index alır. SEF URL’ye örnek vermek gerekirse;

https://googlefan.net/sef-url-ornek

2. Başlıklarınıza özen gösterin. Özgün, doğru ve içeriğinizi yansıtan başlıklar seçin!

Yazılarınıza verecek başlıklarınız son derece önemlidir. Bu başlıklar Google sonuçlarında çıkacağı için ilgi çekici ve özgün olmalıdır ki, kullanıcı sitenizi ziyaret etsin. Aksi halde iyi hazırlanmış bir yazıya kötü bir başlık seçerseniz bütün içeriğiniz ve emekleriniz boşa gidebilir.

3. Siteniz hızlı olsun!

Google’ın sitelerde aradığı önemli bir kriter de site hızıdır. Hiç bir kullanıcı yavaş bir sitede dolaşmak istemez. Bu yüzden sitelerinizin performansı olabildiğince hızlı olmalı.

4. META etiketlerini kullanmayı unutmayın

Her ne kadar Google artık meta etiketleri dikkate almıyor gibi dedikodular olsa bile siz yine de bütün meta etiketlerini (keyword, description vs.) dikkatli, bilinçli ve düzenli olarak kullanın.

5. Web siteniz mobil cihazlar için uygun mu?

Artık mobil çağındayız dersek yanlış olmaz sanırım. Eğer web siteniz mobil uyumlu değilse mobil bir cihazdan sitenizi ziyaret eden bir kullanıcı sitenizi düzensiz ve orantısız boyutlarda görebilir bu da kullanıcıyı rahatsız edip sitenizi anında terk etmesine neden olabilir. Google da bildiğiniz gibi kullanıcı deneyimine önem verdiği için bünyesinde bulundurduğu sitelerin mobil uyumlu olmasını ister.

Web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını Google’ın Mobile Friendly aracını kullanarak öğrenebilirsiniz.

6. Özgün olun ve güncel kalın!

Kesinlikle kopya içerikler kullanmayın. Makale özgünleştirici gibi faydasız ve hatta sitenizin Google tarafından banlanmasına sebep olacak yazılımlardan uzak durun. Böyle yazılımlar hiçbir şekilde Google gibi bir kuruluşu kandıramaz. Bunun yanında web sitenizin sektörünü takip edin ve gündemle ilgili güncel yazılar yazıp paylaşın.

Evet bu yazımızda size önerdiğimiz Google SEO ipuçları şimdilik bu kadar. Google SEO etiketi altındaki diğer yazılarımıza da göz atarak sitene dair SEO önerileri alabilirsin.

Yazı ile ilgili sormak istediğin veya söylemek istediklerini yorum olarak bırakabilirsin. Bol kazançlar dileriz.

“Google SEO İpuçları” üzerine 1 yorum

  1. Nasılcılar says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir