Kapat

Google Chrome Kullananlar için Kullanışlı İpuçları!

Anasayfa
Google Genel Google Chrome Kullananlar için Kullanışlı İpuçları!

Google chrome biliyorsunuz ki dünyada en çok tercih edilen web tarayıcısıdır. Sade, düzenli ve kolay kullanımı ile vazgeçilmez konuma geldi bile diyebiliriz.

Bununla birlikte internette dolaşırken google chrome’ın az bilinen bu özellikleri işlerinizi kesinlikle kolaylaştıracaktır.

Eğer siz de chrome kullanıyorsanız bu yazıda size göstereceğim işinize mutlaka yaracak ipuçlarına göz atmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Sekmenizi sabitleyin

Kapanmasını istemediğiniz sekmeye sağ tıklayıp sekmeyi iğnele seçeneğini kullananbilirsiniz.

Yanlışlıkla kapattığınız sekmeleri açın

Hiç yanlışlıkla kapattığınız sekmeler olmadı mı? Mutlaka olmuştur. İnsanı deli eder böyle yanlışlıklar. Ama artık rahat olsun google chrome bunu düşünmüş ve yanlışlıkla kapattığınız sekmeleri CTRL+SHIFT+T tuşlarıyla geri getirmenizi sağlamış.

Ana sayfanızı kısayol tuşlarıyla açın

Bulunduğunuz sayfadan ana sayfanıza hızlıca gitmek için ALT+HOME tuşlarını kullanabilirsiniz.

Hesaplama işlemleriniz için adres çubuğunuzu kullanın

Matematiksel işlemler yapmak istiyorsanız hesap makinenizi açmanıza gerek yok. Google chrome adres çubuğunu bu tür işlemler için kullanabilirsiniz.

Favori siteleri/sayfaları masaüstüne ekleyin

Favori, sık sık ziyaret ettiğiniz veya daha sonraları işinize yarayabilecek siteleri veya sayfaları masaüstüne görseldeki gibi kısayol olarak ekleyebilirsiniz. Mesela şuan googlefan.net’i eklemeyi deneyin 🙂

Şimdilik bu kadar. Eğer işinize yarayabilecek daha çok ipuçları bulursam tekrardan bu yazıya ekleyeceğim. Veya sizin bildiğiniz işi yarayacak bir ipucu varsa bunu bizimle hemen aşağıda yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir