Kapat

Düşük bütçe ile AdWords’a reklam verme taktikleri!

Anasayfa
AdWords Düşük bütçe ile AdWords’a reklam verme taktikleri!

Bir web siteniz var ve ziyaretçi kazanmak istiyorsunuz. Bu ziyaretçileri de Google’ın AdWords hizmeti kullanarak en iyi şekilde kazanmak istiyorsunuz fakat bütçeniz çok mu düşük? Hiç sorun değil. Düşük bütçelerle de AdWords’a reklam verebilirsiniz ama oyunu biraz daha farklı, taktiksel ve akıllıca oynamanız gerekir 🙂

Düşük bütçenizi günlük 10 tl olarak baz alıp taktikleri bu doğrultuda anlatayım.

1. Çok fazla anahtar kelime, kampanya ve reklam grubu belirlemeyin!

Düşük bir bütçeniz varsa öncelikle çok iyi anahtar kelime analizi yapmanız gerekir. Tek kampanya ve maksimum 2 reklam grubu yeterli olacaktır. Ayrıca en fazla 10 anahtar kelime çalışmaların başarılı olmasını sağlayacaktır.

2. Farklı farklı AdWords ürünleri kullanmayın!

Bütçenizin düşük olduğunu söylüyorsanız çeşit çeşit AdWords ürünleri kullanmayı unutun. Yani kampanyanıza göre ya reklam ağı ya da arama ağı reklam çeşidi seçeneklerinden sadece birini seçmelisiniz. Aksi halde her biri için paranızı bölerseniz, bu reklamlardan iyi bir verim alamayacaksınız.

3. AdWords kuponu kullanabilirsiniz!

Google genelikle AdWords’a ilk defa reklam veren hesaplara kupon dağıtmaktadır. Mesela 25 liralık reklam harcaması yaptığınızda Google size 125 lira ücretsiz kupon vermektedir. Eğer hesap oluşturduysanız ve size böyle bir kupon gelmediyse Google AdWords yeni müşteriler sayfasından formu doldurarak kuponu talep edebilirsiniz.

4. Yüksek Tıklama başı maliyete(TBM) sahip kelimeleri eleyin!

Bütçemiz ne kadar düşükse anahtar kelime seçimlerinde ve analizinde bir o kadar dikkat etmeliyiz. Anahtar kelime analizimizi yaptıktan sonra yüksek tıklama başı maliyete sahip kelimeleri eleyin. Bu sayede bütçenizi 3-5 tıklama ile bitirmemiş olursunuz.

5. Sitenizin iyi bir mobil versiyonu yok mu?

Eğer websitenizin mobil tasarımı yok veya iyi bir mobil versiyonu yoksa AdWords reklamlarını mobil cihazlar için açmayın. Bu şekilde bütçenizi boşuna harcamamış olursunuz.

6. Uzun kuyruklu anahtar kelimelere yoğunlaşın!

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler iyi bir şekilde seçilirse çok daha düşük maliyetlerle çok daha fazla dönüşüm sağlayabilirsiniz. Bu yöntem de düşük bütçeyi verimli halde kullanmanın en iyi yollarından biridir.

7. Kalite skoruna dikkat edin!

AdWords’da kalite skoru maliyetlerinizi doğrudan etkileyen bir faktördür. Kalite puanı düşük kelimeleri tespit edip çıkarmanız gerekir.

“Düşük bütçe ile AdWords’a reklam verme taktikleri!” üzerine 1 yorum

  1. Alper says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir