Kapat

All in One SEO Ayarları – En İyi şekilde!

Anasayfa
SEO All in One SEO Ayarları – En İyi şekilde!

Site içi SEO‘yu tek bir yerden kolayca optimize etmek için All in One SEO Pack eklentisini kullanmak çok akıllıca bir fikir. Fakat bu eklenti doğru bir şekilde kullanılmayınca istemediğimiz bir çok  sorunlarla karşılaşabiliyoruz veya istediğimiz verimi alamıyoruz. Bu yüzden sizlere All in One SEO eklentisinin en doğru ayarlarını hızlıca ve kolayca göstermek için bu yazıyı hazırlamaya karar verdim. Eğer All in One SEO Pack eklentisini hızlı bir şekilde kurduysanız hemen ayarlarımıza başlayalım.

1. Genel ayarlar

All in One SEO ayaları aşağıdaki görselde olduğu gibi olması gerekmektedir. Size tavsiyem bu şekilde. Bildiğiniz üzere seçenekler hakkında bilgi almak için hemen sol taraftaki soru işareti simgesine tıklayabilirsiniz.

2. Ana Sayfa Ayarları

Ana sayfa ayarlarında dikkat etmeniz gereken başlık ve açıklamalarda fazla aşırıya kaçmamak.

3. Özel Yazı Türü Ayarları

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli yer “yazı türleri için SEO seçeneği”. Sadece yazıları ve sayfalar için uygulanmasını sağlamalıyız.

4. Görünüm ayarları

5. Noindex Ayarları

En önemli bölüm burası diyebilirim. Neden diye soracak olursanız. Bu bölümde Google dizinin sitemizin alakasız sayfalarını indexlemesini engelleyeceğiz. Google dizininde bulunan gereksiz indexler ziyaretçi kaybetmenize ve ziyaretçilerin web sitenizde çok daha kısa vakit geçirmelerine neden olur. Olması gereken noindex ayarları aşağıdaki görselde net olarak verilmiştir.

6. Gelişmiş Ayarlar

Gelişmiş ayarlarda pek bir değişiklik yapmanıza gerek yok. Bu ayarlar daha çok isteğe bağlı seçenekler. Mesela otomatik açıklama oluşturma seçeneğini işaretlerseniz eklenti her yazının ilk cümlelerini otomatik olarak META açıklaması olarak alacaktır.

7. Anahtar Kelime Ayarları

8. All in One SEO XML site haritası ayarları

All in One XML site haritasında dikkat etmemiz gereken bir kaç ayar var. Gereksiz sayfaları XML site haritamızda bulundurmamamız gerekiyor.

9. Özellik Yöneticisi

All in One SEO Pack eklentisi bizlere çok iyi özellikler sunmakta. XML site haritası oldukça detaylı ve hızlı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca kötü bot engelleyici gibi bir kaç faydalı özellikte de mevcut kullanmak istediklerinizi aktif edip gerekli düzenlemeleri sitenize göre yapabilirsiniz. Özellikleri aktifleştirmek zorunlu değil fakat sizlere ekstra avantajlar sağlayabilir.

SEO ayarlarınız ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız veya aklınıza takılan herhangi bir soru işareti varsa bizlere hemen aşağıda yorum olarak iletebilirsiniz.

 

 

“All in One SEO Ayarları – En İyi şekilde!” üzerine 2 yorum

  1. ZekiCan says:
  2. Resul Dursun says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir