Kapat

AdSense Otomatik Reklam Yerleşimi Özelliği!

Anasayfa
AdSense AdSense Otomatik Reklam Yerleşimi Özelliği!

Şüphesiz ki AdSense, bir çok web sitesi sahibinin büyük bir gelir kapısı olarak günümüzde yer edinmiş durumda. Fakat bir çok web sitesi sahibinin AdSense geliri, yanlış reklam yerleşimi yüzünden olması gerekenden çok daha düşük olabiliyor. Bu yüzden AdSense‘nin hiç kazandırmadığını düşünenler ve hatta bu işi tamamen bırakanlar oldu. Fakat bunun sebebi tahmin ettiğiniz gibi Google değil. Google size sadece belli kurallar çerçevesinde reklam yayınlamanıza ve reklamlar üzeriden tıklamalardan, gösterimlerden para kazanmanıza olanak tanıyor. Bu reklamlar ile sitenize göre olabilecek en yüksek rakamı kazanmak sizin belirlediğiniz reklam yayınlama ve yerleştirme stratejilerine bağlı kalıyor.

Reklam yerleşimi konusunda Google hemen web site sahiplerinin imdadına koştu. Google sizler için yeni otomatik reklam yerleşimi özelliğini duyurdu.

Otomatik reklam yerleşiminin avantajları

Kullanımı oldukça kolay: Yapmanız gereken tek şey otomatik reklamların gösterilmesini istediğiniz sayfalara AdSense hesabınızdan aldığınız otomatik reklam birim kodunu yapıştırmanız olacak. Gerisini Google’ın yapay zekaları halledecek.

Gelirinizi artırır: Google web siteniz için en iyi reklam yerleşimini yaptığı için reklamların kullanıcılarla etkileşimi artacak ve bununla birlikte gelirleriniz de artış gösterecektir.

Uğraş gerektirmez: Reklamları şuraya mı alayım yoksa buradan reklamları sileyim mi gibi kafa karıştıran düşünceleriniz kalmayacak. Google sizin için tek bir kodla reklamlarınızı otomatik olarak yerleştirecek. Sizin yapmanız gereken tek şey kodları yapıştırıp arkanıza yaslamak olacak.

Otomatik reklamların çalışma mantığı

Otomatik reklam kodlarını web sitenize eklediğinizde Google ilk önce web sitenizin sayfalarının yapılarını ve içerik miktarlarını inceler. Reklamların nerede yayınlanacağı belirlenir. Uygun reklamlar alındıktan sonra reklamlarınız görünmeye başlar. Sayfa yapılarınız veya içerikleriniz her değiştiğinde Google tekrardan web sitenizi analiz eder ve ona göre otomatik olarak reklamlarını yerleştirir.

Otomatik reklam yerleşimi özelliği nasıl kullanılır?

Öncelikle AdSense hesabınıza girin ve “Reklamlarım” menüsüne gidin. Orada da “Otomatik reklamlar” menüsünü göreceksiniz. Başlagıç olarak aşağıdaki gibi bir sayfa karşınıza gelecek.

“Başlayın” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza kullanmak istediğiniz reklam birimleri gelecek.

İstediklerimizi seçtikten sonra bir sonraki sayfaya geçip bize verilen kodları otomatik reklamların çıkmasını istediğiniz sayfalara <head> …. </head>tagları arasına yerleştirin. Reklamlarınız en geç 15 dk’ya yayınlanacaktır.

Şu an bu özellik yeni olduğu için belki de sizler için o kadar başarılı görünmeyebilir ve sitenizin alakasız yerlerinde reklam yayınlanabilir fakat denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Kesinlikle deneyin ve kazançlarınızı gözlemleyin. Denemekten korkmayın çok bir şey kaybetmemekle birlikte belki de kazanç performansınız gerçekten maksimum seviyeye gelecektir.

Google AdSense’in yeni özelliği hakkında söylemek istediğiniz bir şey varsa veya yardım almak istediğiniz bir konu olursa yorum kısmında belirtebilirsiniz!

Ayrıca AdSense demişken AdSense gelirinizi arttırmanın etkili yolları! yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bol kazançlar!

 

“AdSense Otomatik Reklam Yerleşimi Özelliği!” üzerine 2 yorum

  1. Recep Hilmi TUFAN says:
    • avatar Admin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir