Kapat

İnternetten Para Kazanma Yolları – GERÇEK YÖNTEMLER!

Anasayfa
İnternetten Para Kazanmak İnternetten Para Kazanma Yolları – GERÇEK YÖNTEMLER!

Öncelikle merhaba! Bu zamana kadar internetten para kazanma ilgili bir çok söylenti duydun, bir sürü reklam gördün, internetten para kazanan hatta bu işi meslek haline getirmiş insanlara şahit oldun ve belki de buraya gelene kadar internetten para kazanma hakkında birçok yazı okudun. Ya da bir süre internetten para kazanmaya çalıştın ama tahmin ettiğin gibi olmadı ve bu işin tam bir saçmalık olduğunu düşünmeye başladın. Bu yüzden artık bu işleri bırakmaya karar verdin.

 

Eğer henüz vazgeçmediysen şuana kadar bu konu hakkında okuduğun bütün yazıları unutmanı ve bu yazıyı sonuna kadar okumanı tavsiye ediyorum! Neden mi?

Çünkü bu zamana kadar yanlış yol tuttuğunu veya internetten para kazanmak için yanlış yöntemler kullandığını düşünüyorum.

Anket doldurarak, reklam tıklayarak, link kısaltarak veya oyun oynayarak kayda değer bir para kazanmak mümkün değil. Ya da ben hiç görmedim veya duymadım. Bu gibi internetten para kazanma yolları tamamen saçmalık! İnternetten para kazanmak için bu tür yöntemleri kullanırsanız bu servisler ile para kazandırmamakla birlikte hem zamanınızı boşa harcarsanız hem de bu tip servislerin sırtınızdan tonlarca para kazanmasına sebep olursunuz. Bu yüzden bu tür saçma yöntemleri bir kenara atın! Kesinlikle bu tür servisleri kullanarak para kazanmaya çalışmayın! Unutmayın internette veya dışarda farketmez, kayda değer bir para kazanmak o kadar kolay değildir!

Bu yazıyı yazmanın sebeplerinden biri de size internetten para kazanmanız için garanti yöntemleri ve gerçek iş fikirlerini sizlere sunmak. Bu sayede zamanınızı boşa harcamayacak ve kendinize uygun yöntemi seçerek hemen işe başlayabileceksiniz. Belki de yakında beyaz yaka işinizi bırakarak buradan seçtiğiniz bir yöntemi meslek haline getirip çok daha fazla para kazanacaksınız. Şunu da şimdiden belirtmek isterim; yazının sonunda aklınıza takılan bir soru işareti olursa yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Blog açarak para kazanma

İnternetten para kazanmak için yapılan en sık yöntemlerden biri ise blog açmaktır. Peki blog açarak gerçekten güzel paralar kazanmak mümkün müdür? diye soracak olursanız. Cevabım kesinlikle olacaktır. Tabi ki blog açmadan önce dikkat etmeniz gereken bir husus var. O da hangi alana yönelik blog açacağınız. Size tavsiyem ne olursa olsun sadece sevdiğiniz bir alan için blog oluşturun ve yazılar yazın. Blog sayfanız belli bir ziyaretçi sayısına ulaştığında Google AdSense gibi reklam ağlarına başvurarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Sadece Google AdSense ile kazanmanız şart değil. İyi bir blog üzerinden bir çok yöntem ile para kazanmanız mümkün. Bununla ilgili yakında çok iyi bir yazı hazırlamayı düşünüyorum.

Blog açmak ise en fazla bir saatinizi alır. Eğer blog açmak istiyorsanız bir firmadan hosting ve domain satın alarak işe başlayabilirsiniz. Yok ben bunlardan çok anlamam veya bunlara ayıracak bütçem yok derseniz. Hiç sorun değil. İnternette ücretsiz blog oluşturmanız için birçok servis mevcut. Bunlardan en yaygınları, en kalitelileri ve en güvenlileri şunlar;

1. Google Blogger

2. WordPress

3. Weebly

Eğer ücretsiz kaliteli bir blog oluşturmak isterseniz şu yazımı takip edebilirsiniz;

Ücretsiz Blog Açma: Blogger ile Adım Adım!

İnternet sitelerinde hizmet vererek para kazanma

Bir yeteneğiniz mi var? Neden bunu kullanmıyorsunuz? Söylemek istediğim mesela fotoğraf çekmeyi çok seviyor ve bu işte ufak tecrübeleriniz de varsa bu tür sitelerde uygun ücretlere insanlar için profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz. Aklınıza sadece fotoğrafçılık gelmesin. Size vereceğim freelance sitelerini inceleyerek kendi yeteneğinizi keşfedip, bu sitelerde hizmet verebilirsiniz. Bu şekilde hem kendinizi zamanla geliştirecek hem de sağlıklı bir şekilde para kazanacaksınız.

Popüler hizmet siteleri;

1. Bionluk

2. SadeceOn

3. Fiverr

Tabi ki şunu unutmamanız gerekir. Yaptığınız işlerde ve verdiğiniz ilanlarda ne kadar yaratıcı, istekli ve başarılı olursanız o kadar çok para kazanırsınız.

Satış yaparak para kazanma

İnternette ürün satarak da ciddi paralar kazanabilirsiniz. İnternet dünyasında alıcı ile satıcıyı buluşturan bir çok e-ticaret yani online market var. Bu sitelerde aklınıza gelebilecek her türlü ürünü satabilirsiniz. Elinizde bulunan kullanmadığınız ürünleri satabilir veya ilgi duyduğunuz bazı ürünleri bir yerden temin edip ufak komisyonunuza da ekleyerek online marketlerde satabilirsiniz. Bu işte dikkat etmeniz gereken iki durum var. Birincisi satış yapacağınız online market güvenilir olmalıdır. İkincisi ise online marketin günlük ziyaretçi sayısı. Yani popülerliği. Online market popüler olmalıdır ki ürününüzü yüksek kitlelere ulaştırabilin.

Satış yapabileceğiniz güvenilir ve popüler online marketler;

1. GittiGidiyor

2. LetGo

3. Ebay

Kripto para madenciliği yaparak para kazanma

Aslında bu işi yazıya eklesem mi eklemesem mi diye çok düşündüm. Ama şu sıralar çoğunuzun bildiği gibi kripto para, dünya gündeminde bomba gibi patladı. Haliyle kripto para madencileri de bununla birlikte artmaya başladı. Siz de parlak bir geleceği olacağını düşündüğünüz kripto paraların madenciliğini belli cihazlarla yapabilirsiniz. Bu yöntem aslında biraz da yatırımcılıktır. Neden diye soracak olursanız. İki cümle önce dediğim gibi henüz piyasada yeni olan kripto paraların madenciliğini yapmalısınız. Bu demek oluyor ki bu kripto paraları madencilik yaparak kazanıp güvenli bir şekilde saklayarak değer kazanmasını beklemelisiniz. Bunu söylememin sebebi örneğin şu an piyasanın en büyük ve en pahalı kripto parası olan Bitcoin’in madenciliğini yapmaya kalkıp aylık bir gelir elde etmeyi düşünüyorsanız, bu elde ettiğiniz gelir madencilikte harcadığınız elektriğin faturasına bile yetmeyebilir.

Peki kripto para madenciliğini nasıl yapabilirsiniz? 

Bu yapmanızın en iyi ve en güvenilir yolu bu iş için özel olarak tasarlanmış cihazlardır. Ör: Antminer S9 Bu cihazlar oldukça pahalı olduğu için bunun yerine Cloud mining sitelerinde yaırım yaparak kazım gücü satın alabilirsiniz. Böylece orada kazdığınız kripto paraları saklayarak değer kazanmasını bekleyebilirsiniz. Ama son zamanlarda internette bir çok SCAM (sahte) cloud mining sitesi bulunmaktadır. Onlara dikkat etmelisiniz.

Kripto para ile ilgili belirttiğim bu bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Bu yüzden herhangi bir bağlantı paylaşmıyorum. Yine de bu yöntemi sizlerle paylaşmak istedim.

Domain alıp satarak para kazanma

Domain nedir? Domain, alan adı demektir. Yani web sitesi adıdır. Ör: googlefan.net veya websiteadi.com gibi.

Her ne kadar çoğu kişi domain işi bitti dese de ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Yeni çıkan yaratıcı uzantılarla birlikte de bu piyasanın yeniden canlandığına inanıyorum. Domain piyasayı oldukça geniş bir piyasadır. Bir domain birinin gözünde 5 lira etmezken başkasının gözünde 50bin lira edebilir. Siz de projelendirilme potansiyeli taşıyan kaydedilmemiş veya düşmüş domainleri alabilirsiniz. Bir domain ücreti ortalama 30 liradır. Tabi ki domain kaydederken en çok tercih edilen .com, .net ve .org uzantılarına yönelmelisiniz. Ayrıca düşen veya düşmesine az zaman kalan domainleri de takip edip değerli olduğunu düşündüğünüz domainleri almalısınız. Eğer bu işi yapmayı düşünürseniz güvenilir bir firmadan domainlerinizi satın alabilir ve bu domainleri domain pazarı sitelerde açık arttırma usulü ile veya sabit bir fiyattan satabilirsiniz.

Sosyal medya ile para kazanma

Diğer yöntemlere göre sosyal medyadan para kazanmak için herhangi bir bilgiye veya yatırıma ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken öncelikle popüler bir sosyal medya platformu seçmek olacaktır. Sonrasında bir konu üzerinde sosyal medya hesabı açıp takipçiler yani hayranlar kazanmaya başlayacaksınız. (İsterseniz popüler her platformda bir hesap açabilirsiniz.) Sosyal medya hesabınız belli bir kitleye sahip olduğunda gelen teklifler ile hesabınız üzerinden reklam paylaşımları yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. İsmini vermek istemediğim bir yakın arkadaşımın eğlence amacı taşıyan instagram hesabı büyük bir kitleye sahip. Bu hesap üzerinden yaptığı bir reklam paylaşımına 1000 TL aldığını bilirim. Sosyal medya hesabınızdan para kazanmak için reklam teklifinin de gelmesi gerekmiyor. Belli bir kitleye sahip sosyal medya hesabından daha birçok yöntem ile para kazanılabilir. Ör: satış ortaklığı yapabilirsiniz.

Bu iş için kullanılan en popüler sosyal ağlar;

1. Twitter

2. Instagram

3. Facebook (Bir kitleye yönelik grup veya sayfa oluşturabilirsin)

YouTube kanalı açarak para kazanma

YouTube’u bilmeyen yoktur. Neden siz de bir YouTuber olmayasınız? İnternetten para kazanmak için en çok uğraş verilen işlerden biri de YouTube kanalı açarak videolar paylaşıp izlenen bu videolar üzerinde gösterilen reklamlardan para kazanmaktır. Yalnız bu işin gerçekten çok emek gerektiren bir iş olduğunu söylemem gerekiyor. Yani başka yerden video alıp kendi kanalınızda paylaşıp para kazanmayı düşünüyorsanız hiç boşuna uğraşmayın derim. Çünkü Google bu tip olaylara telif hakları sebebiyle anında müdahale ederek kanalı cezalandırıyor ve hatta kapatıyor.

Eğer YouTube ile para kazanmak istiyorsanız mesela vlog çekebilirsiniz. Vlog nedir? Vlog yani VideoBlog yani yaptıklarınızı ve yaşadıklarınızı çektiğiniz izletidir. Ör: başka şehire turistik amaçlı gittiniz ve önemli yerleri anlatarak video çekebilirsiniz. Bunun dışında en çok izlenen video türü olan oyun videoları çekebilirsiniz. Bir çok farklı oyunu oynayarak tanıtabilirsiniz. Söylemek istediğim bu şekilde insanların ilgisini çekecek ve ilgi duyduğunuz alanlar hakkında video çekerek YouTube’da yayınlayabilirsiniz. YouTube üzerinden tonlarca para kazanan bir çok türk ve yabancı YouTuber var.

Eğer siz de YouTube ile para kazanmak istiyorsanız şu yazımı takip ederek profesyonel bir şekilde YouTube dünyasına hızlı bir giriş yapabilirsiniz;

YouTube’dan Para Kazanma – Adım Adım!

Kripto paraları al-sat yaparak para kazanma

Şu zamanlar borsa ile hiç bir alakası olmayan insanların bile uğraştığı bir diğer para kazanma yöntemi ise kripto paraları al-sat yapmaktır. Ben bile borsa ile önceden hiç bir tecrübem olmamasına rağmen belli araştırmalar ve ufak tecrübeler edinerek bu işi kısa bir dönem yaptım ve gerçekten hatırı sayılır paralar kazandım diyebilirim. Yalnız belirtmem gerekir ki bu iş oldukça riskli ve internetten para kazanmak için kullanılması gereken en son yöntemlerden birisi diye düşünüyorum. Eğer merak edip ve bu işi yapmak isterseniz başlangıç olarak sizi üzmeyecek ufak miktarlarla al-sat yapabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanma

Makale yazarak internette geçimini sağlayan, ek gelir elde eden ve gerçekten güzel paralar kazanan bir çok kişi mevcut. Siz de belli kategorilerde makaleler yazıp satarak para kazanabilirsiniz. Makale fiyatı genelde 100 kelimeye göre biçilir. Bu işin ticaretini yapabileceğiniz de birçok platform var. En basit olarak forum sitelerinde bu işi yaptığınıza veya yapacağınıza dair ilan açabilirsiniz. Fakat bu işi yapamayacağınızı, yaparken sıkılacağınızı veya başka sitelerden kopyala yapıştır yaparak makale satmayı düşünüyorsanız bu işi kesinlikle yapmamalısınız. Aksi halde başınız ağrıyabilir.

Moderatörlük yaparak para kazanma

İnternette bir çok forum sitesi ve türevleri mevcut. Gün geçtikçe de yenileri açılıyor. Site sahipleri bu tür siteleri de yönetmek ve kontrol altına alabilmek için moderatörlere ihtiyaç duyuyorlar. Eğer siz de gününüzün büyük bir kısmını internette geçiriyorsanız, Türkiye’nin popüler forum sitelerinde iş arayanlar kategorisinde moderatörlük yapabileceğinize dair detayları ile birlikte (günün kaç saati internettesiniz?, yaşınız, tecrübeleriniz vs.) bir konu açabilirsiniz. Bu konu üzerinden konu açtığınız forum sitesi olmasa da başka forum site sahipleri sizinle iletişime geçecektir. Ama şunu belirtmeliyim ki yeni başlayan moderatörler az para alıyorlar.

İnternetten para kazanmak bir sanattır!

Evet. İnternetten para kazanmak bir aslında bir sanattır. Ne kadar yaratıcı olur ve ne kadar stratejik davranırsanız o kadar çok para kazanırsınız. Umarım internetten para kazanma yolları yazımız sizlere faydalı olmuştur. Yazının başında belirttiğim gibi eğer aklınıza takılan herhangi bir soru işareti varsa veya yardım almak istediğiniz bir konu olursa hemen aşağıda yorum olarak belirtebilirsiniz. Bunun dışında görüşleriniz ve düşünceleriniz de bizim için çok önemli. Bu yazımızı her yeni iş fikirleri olduğunda güncelleyeceğiz. Bu yüzden hemen sol tarafınızda bulunan bildirim ikonundan bildirimleri aktifleştirebilirsiniz.

Bol kazançlar!

Yazılarımız DMCA ile koruma altına alınmıştır. 

“İnternetten Para Kazanma Yolları – GERÇEK YÖNTEMLER!” üzerine 6 yorum

  1. Fatih says:
  2. Hakan says:
  3. Orhan says:
  4. senem says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir